Intrauterinní inseminace

IUI pomůže spermiím dostat se až do dělohy k vajíčku. To znamená, že lékař během nejplodnějšího dne cyklu zavede do dělohy spermii pomocí plastového katetru. Tato metoda nebolí, trvá jen pár minut a je plně hrazena ze zdravotního pojištění.

Komu IUI pomůže

●     ženy s průchodností alespoň jednoho vejcovodu

●     ženy s ovulací i ženy s absencí ovulace

●     muži s relativně dobrým spermiogramem

Průběh IUI

1.    Lékař průběžně sleduje ovulaci a dozrávání folikulů ultrazvukem, díky tomu dokáže přesně naplánovat termín zákroku. Je jedno, jestli máte přirozenou nebo hormonálně stimulovanou ovulaci.

2.    V den zákroku přijdete se svým partnerem k nám do centra. Muž odevzdá zhruba hodinu před samotnou IUI sperma.

3.    Spermie před IUI upravujeme. Pokud má muž horší spermiogram, tak sperma zkoncentrujeme a odstraníme mrtvé a nepohyblivé spermie.

4.    Embryolog vloží pročištěné sperma do katetru a lékař je zavede do dělohy. Zavedení spermatu katetrem je k nerozeznání od běžné gynekologické prohlídky. Nebolí a hned se můžete vrátit ke každodenním činnostem.

5.    Výsledek budete znát přibližně za 14 dní.

Proč je IUI úspěšnější než pohlavní styk

Po pohlavním styku se spermie dostanou do pochvy a pouze malá část se má šanci dostat krčkem do dělohy a dále do vejcovodů, kde potkají vajíčko. Pomocí IUI dostaneme i u mužů s malým počtem spermií jejich dostatečný počet do dělohy. Další výhodou IUI je překonání hlenu v děložním krčku, kde jinak zůstane velká část spermií. Když je tento hlen příliš hustý, spermie ho nepřekonají vůbec.

Máte dotaz?

Rádi vám pomůžeme s vaším dotazem, či vás objednáme na konzultaci.

Napište nám
Napište nám