IVF cyklus s darovaným vajíčkem

Úspěšnost cyklů s darovanými vajíčky je velmi vysoká. Svými výsledky se řadí mezi nejúspěšnější metody.

Dárkyně vybíráme pečlivě, všechny podstupují kompletní krevní testy a genetické vyšetření. Všechny dárkyně jsou zdravé ženy ve věku od 18 do 35 let, mají pravidelný menstruační cyklus a normální váhu. V rodinách dárkyň se nevyskytují psychiatrická a dědičná onemocnění.

Dárcovský program je zcela anonymní. Poskytneme vám však základní informace o povahových rysech, zálibách a vzdělání dárkyně.

Průběh IVF cyklu s darovaným vajíčkem

Počáteční konzultace s lékařem

Lékař, specialista na léčbu neplodnosti, vám řekne vše o průběhu programu. Vyslechne vaše přání a požadavky ohledně dárkyně vajíček.

Hledání vhodné dárkyně

Nalezení vhodné dárkyně trvá 1 až 2 měsíce. Zpravidla hledáme dárkyni, která se vám podobá. Vybíráme na základě znaků jako je barva očí, barva vlasů, výška, váha, krevní skupina a Rh faktor.

Synchronizace cyklů dárkyně a příjemkyně

Jakmile nalezneme vhodnou dárkyni, domluvíme s ní termín začátku stimulace. Při plánování termínu se musíme řídit jejím menstruačním cyklem. Současně kontaktujeme vás, sdělíme vám základní informace o dárkyni a také se domluvíme na termínu začátku stimulace.

Lékař upraví váš cyklus pomocí léků. Po 10 až 14 dnech stimulace přijdete na kliniku, abychom ultrazvukem zkontrolovali výšku děložní sliznice. Díky synchronizaci vašeho cyklu s dárkyní bude děložní sliznice v den embryotransferu v té nejlepší kondici pro přijetí embrya.

Odběr a oplodnění vajíček

Pokud nemáme spermie vašeho partnera zamrazené, dorazí v den odběru vajíček na kliniku odevzdat vzorek ejakulátu.

Všechna vajíčka získaná od dárkyně hned po odběru oplodníme většinou metodou ICSI nebo PICSI. Následuje několikadenní kultivace embryí v inkubátoru.

Embryotransfer

Zpravidla po 5 dnech kultivace vybereme embrya, která se nejlépe vyvíjela. Jedno přeneseme do dělohy tenkou soupravou přes děložní čípek. Zákrok není bolestivý.

V prvních dnech po přenosu pomůže embryo v děloze udržet tzv. EmbryoGlue, které mu také dodá živiny potřebné k vývoji.

Zbylá zdravá embrya zamrazíme, abychom je mohli použít na sourozence nebo na druhý pokus, pokud to bude nutné.

Darovaná vajíčka potřebují ženy

 

Máte dotaz?

Rádi vám pomůžeme s vaším dotazem, či vás objednáme na konzultaci.

Napište nám
Napište nám