IVF - In Vitro Fertilizace

Cílem IVF - in vitro fertilizace neboli mimotělního oplodnění je překonání potíží, které jsou příčinou nezdaru předchozích snah o otěhotnění. Metody IVF jsou používány již po celá desetiletí. V našich centrech díky těmto metodám a mnohaletým zkušenostem dosahujeme velmi vysoké úspěšnosti.

Průběh IVF

●     Hormonální stimulace

Abychom mohli úspěšně provést IVF, potřebujeme během jednoho cyklu získat více vajíček než jedno a to není možné bez hormonální stimulace.

Z krátkodobého podávání hormonů nemusíte mít strach, na vaše zdraví nebude mít vliv. Hormony si aplikujete injekčně doma. Několikrát během stimulace vás vyšetříme ultrazvukem, abychom viděli, jak vajíčka rostou a naplánovali nejvhodnější termín jejich odběru.

●     Odběr a příprava vajíček na oplodnění

Vajíčka odebíráme mikrochirurgicky v lokální nebo celkové anestezii. Zákrok trvá jen 15 minut. Výsledek budete znát už po 2 hodinách. Po odběru vajíčka očistíme a přeneseme do živného roztoku v kultivační misce pečlivě označené vaším jménem. Misku vložíme do kultivačního boxu s optimálními podmínkami pro oplození a vývoj embrya.

●     Oplození vajíček

Sperma získané od muže zpravidla ten samý den přidáme k vajíčkům, aby je spermie mohly oplodnit. Na vaši žádost v případě špatného spermiogramu nebo potřeby provedení PGD/PGS k oplodnění použijeme metodu ICSI nebo PICSI. Druhý den už víme, kolik vajíček bylo oplodněno.

●     Péče o oplodněná vajíčka

Oplodněná vajíčka (embrya) kultivujeme několik dní v laboratoři. Prakticky vždy děláme prodlouženou kultivaci, protože s ní máme lepší výsledky.

●     Embryotransfer

Zpravidla po 5 dnech vybereme 1 až 2 embrya, která se nejlépe vyvíjela a přeneseme je do dutiny děložní. Embryotransfer je bezbolestný. Embryo vsuneme do dělohy tenkou soupravou přes děložní čípek.

●     Zamrazení embryí

Ve většině případů máme k dispozici více embryí než dvě. Ta ,která nepoužijeme, zamrazíme, abychom je mohli použít v budoucnosti, pokud to bude nutné.

 

Máte dotaz?

Rádi vám pomůžeme s vaším dotazem, či vás objednáme na konzultaci.

Napište nám
Napište nám