Genetika a genetické vyšetření

Genetická vyšetření páru před zahájením léčby neplodnosti a včasný záchyt genetických vad u embryí snižují počet neúspěšných IVF cyklů na minimum. Moderní genetika je proto významnou součástí asistované reprodukce.

Genetické vyšetření páru

Tato konzultace a vyšetření páru se odborně nazývá prekoncepční genetické vyšetření páru. Je důležité především u párů, u kterých je v rodině reálné riziko výskytu geneticky podmíněného onemocnění a je zde nebezpečí, že se v budoucnu může toto onemocnění v další generaci znovu objevit.

Genetické vyšetření embryí

U embryí provádíme na základě doporučení klinického genetika při známém genetickém riziku v rodině buď preimplantační diagnostiku monogenních chorob a chromozomových aberací - PGD (tedy zda embryo zdědilo od jednoho nebo obou rodičů mutovaný gen způsobující onemocnění), nebo preimplantační genetický screening - PGS aneuplodií (porucha, při které chromozomy buď chybí, nebo přebývají). Pokud má embryo správný počet párů chromozomů (23 párů), je vhodné pro přenos do dělohy.

Klinika a laboratoř genetiky

Naše genetické pracoviště funguje od roku 2002 a PRONATAL se tak stal prvním IVF centrem v České republice s vlastní genetickou laboratoří. Aby mohla laboratoř dobře pracovat, je součástí pracoviště i oddělení klinických genetiků, kteří předepisují potřebná vyšetření a následně vysvětlí pacientům výsledky vyšetření.

Pracovište se specializuje především na genetické vyšetření potenciálních rodičů a jejich embryí. Laboratoř je držitelem certifikace ISO, vyšetřovací postupy jsou akreditovány Českým institutem pro akreditaci (ČIA). Důkazem odbornosti a kvality našeho pracoviště je také to, že si v naší laboratoři objednávají vyšetření i jiná IVF centra.

Za to vděčíme týmu specialistů a také špičkovému laboratornímu zázemí.

Genetická laboratoř

Součástí léčby neplodnosti jsou dva typy genetických vyšetření:

Máte dotaz?

Rádi vám pomůžeme s vaším dotazem, či vás objednáme na konzultaci.

Napište nám
Napište nám