Vyšetření plodnosti zdarma!

18.06.2018
Vyšetření plodnosti zdarma!

I když právě neplánujete potomka, možná už jste někdy přemýšleli, jak na tom je vaše reprodukční zdraví. Nyní máte možnost to zdarma zjistit. Od 18. června až do 20. července 2018 se do našich center můžete objednat na vyšetření plodnosti, a to bez doporučení od vlastního lékaře.

Pro ženy vyšetření AMH

Pro muže vyšetření spermiogramu

Anti-Műllerian Hormon je vylučovaný dozrávajícími vajíčky, a jeho hladina tedy začne stoupat v pubertě. Protože žena se rodí s konečným počtem vajíček, jejich rezervy s postupujícím věkem klesají a spolu s nimi i klesá hladina AMH v krvi. Čím vyšší je věk ženy, tím rychleji klesá hladina AMH. Vyšetření hladiny AMH vám pomůže zjistit, kolik rezerv máte a zejména zda vám nehrozí předčasná menopauza. K tomu, abyste zjistila stav svých folikul, stačí i jedno vyšetření, nicméně pokud se po několika měsících necháte vyšetřit podruhé, budete moct určit rychlost klesání hladiny AMH.

Příčinou neplodnosti u mužů mohou být snížené hodnoty spermiogramu jako je malý objem ejakulátu, nízký počet spermií, jejich nedostatečná pohyblivost nebo chybná morfologie spermií. Kromě vrozených genetických nebo získaných příčin existuje celá řada dalších faktorů, které ovlivňují kvalitu spermií. Jedním z nich je například životní styl.

Jak vyšetření probíhá?

Hladina AMH lze zjistit z krve, je tedy nutné podstoupit klasický odběr. Stanovení AMH může být provedeno kdykoli během menstruačního cyklu, a to bez závislosti na užívání hormonálních léků. Výsledky jsou k dispozici do jednoho týdne.

Jak vyšetření probíhá?

Vyšetření plodnosti muže se provádí mikroskopickým vyšetřením spermatu (spermiogram). Muž je po cca 3 denní pohlavní abstinenci požádán o získání spermatu masturbací v odběrové místnosti. Výsledky jsou k dispozici do jednoho týdne.

Jak se na vyšetření objednat

Využijte kontaktní formulář nebo se objednejte telefonicky do některého z našich center. (Nabídka neplatí pro naši kliniku PRONATAL Plus na Praze 6.)

Napište nám

Máte další dotazy? Nebojte se nás zeptat.

Napište nám