Jak vybíráme vhodnou dárkyni

01.08.2018
Jak vybíráme vhodnou dárkyni

 

Zajímalo vás někdy, podle jakých kritérií vybíráme vhodné dárkyně vajíček pro naše pacientky? Složitým procesem se snažíme najít co největší shodu mezi příjemkyní a dárkyní v krevní skupině, fenotypických znacích (typ postavy, barva vlasů a očí) a respektujeme eventuální specifické požadavky příjemkyně.

Co musí dárkyně splňovat?

Darovat vajíčka mohou zdravé ženy ve věku 18-35 let, které prošly při vstupním vyšetření podrobnými genetickými testy a opakovanými testy k vyloučení pohlavně přenosných chorob. Dárkyně je podrobně gynekologicky vyšetřena, z krevních testů je stanoven hormonální profil a AMH (anti-mülleriánský hormon). Tato vyšetření pomohou určit, zda jsou její vajíčka dostatečně kvalitní na to, aby měla vysokou šanci vyvinout se ve zdravé embryo a uchytit se v děloze příjemkyně.

Dárkyně také absolvuje podrobný pohovor s lékařem, při kterém zjišťujeme její celkový zdravotní stav, ujišťujeme se, že ani v rodině dárkyně se nevyskytují žádné vážné fyzické nebo psychické poruchy. Zjišťujeme její vzdělání, zájmy a povahu, abychom zajistili, že svou inteligencí nevybočuje z obecného průměru.

Příjemkyně také vyplňuje dotazník s obdobnými otázkami. My se následně snažíme o co největší shodu mezi dárkyní a příjemkyní.

Napište nám

Máte další dotazy? Nebojte se nás zeptat.

Napište nám